Інноваційні інструменти Google реклами в підвищенні ефективності бізнесу

Автор
Відомості

Волобоєв Володимир Дмитрович

к.е.н., доцент, Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій

v.voloboev@econom.zp.ua

Розглянуто інноваційні інструменти Google реклами з позиції можливостей, які вони надають бізнесу у підвищенні ефективності, а також виділені обмеження з метою більш раціонального застосування.

Сфера digital-маркетингу, тобто маркетингу із застосуванням цифрових технологій, на сьогоднішній день є ключовою в просуванні товарів та послуг, а отже безпосередньо впливає на ефективність бізнесу. Google реклама посідає провідне місце в системі digital-маркетингу, оскільки надає бізнесу наступні можливості: цільове спрямування рекламних оголошень (максимально точна орієнтація на потенційного споживача); максимально широке охоплення цільової аудиторії з можливістю виходу на ринки майже всіх країн світу; зручний аналіз ефективності рекламної діяльності та її подальшої оптимізації; використання різноманітних рекламних форматів, таких як пошукова реклама, медійна реклама (банерна, відео-реклама), реклама додатків та ін.

Оскільки корпорація Google є провідною у сфері інформаційних технологій, їй притаманний інноваційний підхід до розробки та впровадження продуктів та сервісів, в тому числі інструментів рекламної діяльності для бізнесу.

До таких інструментів можна віднести: Smart Bidding (розумне призначення ставок), Responsive Search Ads (адаптивні пошукові оголошення), Local Campaigns (інструмент реклами місцевого бізнесу) та ін. Розумне призначення ставок є набором стратегій управління ставками, що засновані на аналізі великого обсягу даних, включаючи історичні дані про взаємодію з рекламою, використання штучного інтелекту та машинного навчання для прогнозування результатів. Головна мета інструменту – підвищити рентабельність рекламної діяльності шляхом автоматизованого призначення такого рівня ставок в аукціоні, які підвищать ймовірність результуючої дії потенційного споживача. Альтернативою розумному призначенню ставок є призначення ставок рекламодавцем вручну (Manual Bidding). Можна зустріти наукові дослідження, в яких проводиться порівняння ефективності ручого та автоматизованого призначення ставок [1]. Представники корпорації Google аргументовано доводять, що розумне призначення ставок є більш ефективним за ручне [2].

Незважаючи на беззаперечну універсальність описаного рекламного інструменту, маємо поглянути на нього критично і виділити такі обмеження у застосуванні: потреба у великому масиві даних щодо конверсій (результуючих дій) споживачів, що передбачає початкові (майже непрогнозовані за розміром) витрати маркетингового бюджету з від’ємною рентабельністю; необхідність довготривалого навчання рекламного акаунту Google для досягнення необхідного результату; складність перебудови інструменту у разі змін продукту.

Адаптивні пошукові оголошення передбачають формування рекламних повідомлень у відповідності із контекстом та пошуковими запитами споживачів, тобто Google використовує комбінації заголовків та описів, щоб згенерувати максимально релевантну рекламу, при цьому на основі машинного навчання відбувається автоматична оптимізація показів рекламних оголошень. Все це у підсумку підвищує ефективність взаємодії споживча з рекламою.

Проблеми, які можуть виникнути у застосуванні адаптивних пошукових оголошень: обмежені можливості контролю з боку рекламодавця щодо реклами, яка фактично демонструється (неможливо побачити, яке рекламне оголошення у підсумку було згенеровано); автоматизація, чиєю основною задачею є підвищення ефективності, призводить до того, що питання креативності у рекламних повідомленнях відходить на другий план; обмеження відображення – не всі рекламні оголошення, які надає рекламодавець демонструються, оскільки система сама вирішує, які оголошення демонструвати, а які – ні.

Реклама місцевого бізнесу – це інструмент, що надає можливість малому та середньому бізнесу залучати місцевих клієнтів та просувати свої продукти або послуги в конкретних регіонах. Його основними рисами є: показ рекламних оголошень у визначених географічних локаціях, локальне відображення у мобільних додатках та мапах, оптимізація рекламної діяльності за кількістю фактичних відвідувань закладу, що рекламується.

Серед потенційних складнощів, що можуть виникнути під час застосування цього маркетингового інструменту: обмежені можливості контролю над конкретними місцями показу реклами та аудиторіями; підвищення рівня конкуренції в одному регіоні у разі використання цього інструменту багатьма компаніями; обмежені можливості масштабування через конкретну географічну орієнтацію рекламних кампаній.

Таким чином, сьогодні існує велике різноманіття інноваційних інструментів Google реклами, застосування яких забезпечує як підвищення ефективності маркетингової діяльності, так і бізнесу в цілому. Проте їх використання має здійснюватися з урахуванням наявних обмежень та потенційних проблем.

Література

  1. Jiang, P. Automated bidding vs manual bidding strategies in search engine marketing: a keyword efficiency perspective. J Market Anal (2023). DOI:10.1057/s41270-023-00260-4.
  2. Right User, Right Time, Right Bid: How Smart Bidding Adds Efficiency and Saves Time. URL: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/en-apac/marketing-strategies/search/smart-bidding/ (дата звернення: 14.03.2024).