Складова безпеки стратегічного інструментарію формування системи стратегій підприємства

Автор
Відомості

Чепелюк Маргарита Ігорівна

к.е.н, доцент Харківський національний економічний університет ім. С.Кузнеця

chepeliuk.margo@gmail.com

У статті розглянуто важливість розробленого науково-методичного підходу до формування стратегічного інструментарію для українських підприємств у контексті цифрової трансформації. Досліджено поєднання цифрових технологій, інтеграцію цифрових процесів та урахування етичних аспектів як ключові складові успішної стратегії в умовах сучасного бізнесу. Результати дослідження підтверджують актуальність теми та можливості його успішного впровадження на українських підприємствах.

Забезпечення безпеки стратегічного інструментарію для формування системи стратегій підприємств є критично важливим у сучасних умовах нестабільності, конкуренції та глобалізації. Розробка та впровадження ефективних стратегій забезпечення безпеки допоможе підприємствам успішно функціонувати і розвиватися в умовах невизначеності, що є дійсно актуальним і важливим для українських підприємств. Основною метою є забезпечення стабільної роботи стратегічного інструментарію в умовах можливих загроз.

На основі здійсненого дослідження був розроблений науково-методичний підхід до створення стратегічного інструментарію, який враховує вплив трансформаційних змін на пріоритети розвитку підприємства на міжнародному та глобальному рівнях (Рис. 1). Необхідно виявити спільні риси, збалансувати їх та забезпечити взаємодоповненість стратегічних інструментів, щоб створити цілісну систему бачення, цінностей та цілей. Ця система має дозволити узгоджувати стратегічні рішення та управлінські дії, а також збирати інформацію про результативність використання стратегічного інструментарію в умовах інтеграції цифрових технологій у всі сфери бізнесу, зростання його соціальної та екологічної відповідальності, а також високотехнологічного розвитку.

Науково-методичний підхід до розвитку стратегічного інструментарію відображає важливість адаптації до трансформаційних змін у сучасному бізнесі. Ця система має за мету створити цілісне бачення, цінності та цілі, які дозволять узгоджувати стратегічні рішення та управлінські дії. Забезпечуючи взаємодоповненість стратегічних інструментів, ви прагнете створити механізм збору інформації про результативність використання стратегічного інструментарію у контексті цифрових технологій, соціальної та екологічної відповідальності та високотехнологічного розвитку. Це дозволить підприємству пристосовуватися до складних умов сучасного бізнесу та досягати успіху в міжнародному та глобальному масштабі.

Рис. 1: Науково-методичний підхід до формування стратегічного інструментарію

Основними положеннями, що розкривають розроблений підхід є:

Розроблений науково-методичний підхід до формування стратегічного інструментарію, який поєднує в собі використання цифрових технологій, інтеграцію цифрових процесів та урахування етичних аспектів, є критично важливим для українських підприємств у сучасних умовах глобалізації та цифрової трансформації. Цей підхід дозволяє підприємствам швидше адаптуватися до змінного середовища, ефективно впроваджувати інновації, захищати від кіберзагроз, підвищувати рівень конкурентоспроможності та досягати стратегічних цілей. Тому важливо, щоб українські підприємства приділяли належну увагу впровадженню цього підходу і активно використовували його принципи для подальшого розвитку та успіху на ринку.

Література

  1. Чепелюк М. І. Інструментарій стратегічного управління в контексті сучасних концепцій та трендів світового економічного розвитку : монографія. Харків : ФОП Лібуркіна Л. М., 2021. 396 с.
  2. Чепелюк М. І. Концептуальні засади формування системи стратегій підприємства. Бізнес Інформ. 2022. №6. С.117-121.
  3. Чепелюк М. І. Методологічний підхід до формування системи стратегій підприємства. Бізнес Інформ. 2022. №7. C. 228–233.
  4. Chepeliuk М. Digital Transformation of Business Structures in Ukraine: The Barriers and Drivers. Бізнес Інформ. 2021. №8. C. 48-53.