Книга: Монография "Ризики, безпека, кризи і сталий розвиток в економіці"

РИЗИКИ, БЕЗПЕКА, КРИЗИ І СТАЛИЙ РОЗВИТОК В ЕКОНОМІЦІ

Методології, моделі, методи управління та прийняття рішень

Монографія

Ризики, безпека, кризи і сталий розвиток в економіці: методології, моделі, методи управління та прийняття рішень. Монографія / Під заг. ред. проф. С.К.Рамазанова. – Луганськ: Вид-во «Ноулідж», 2012. – 948 с.

ISBN 978-617-579-451-7

Монографія присвячена одній з актуальних проблем сучасної економіки - розробці методології, методів та інструментарію для безпечного і сталого розвитку економічних та еколого-економічних систем. На основі накопиченого в Україні та світі передового досвіду, попередніх розробок здійснена спроба побудови нового наукового напрямку – «теорія, методи і технології в моделюванні та управлінні стійким розвитком складних соціально - економічних та еколого-економічних систем в умовах ризиків, небезпек і криз». В якості методичної основи для створення такої теорії використовуються методи нелінійної динаміки, комп'ютерне моделювання та інноваційні технології управління. Розглядаються основи теоретичних, методологічних і прикладних задач моніторингу, моделювання, прогнозування, планування, управління та прийняття рішень в умовах невизначеності, ризиків, небезпек, криз і катастроф. Значну увагу в роботі приділено питанням практичної реалізації отриманих результатів на основі широкого застосування сучасних методів системного аналізу та синтезу, нелінійних та інформаційних технологій.

Дана монографія буде корисною для сучасних менеджерів, керівників підприємств, фахівців органів державного управління різних рівнів, наукових працівників НДІ, викладачів вузів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться питаннями управління та прийняття рішень задачі безпечного, стабільного і життєздатного розвитку економічних та еколого-економічних систем.

Монографія структурно складається з передмови, введення – «Методології, моделі і методи управління та прийняття рішень в умовах ризиків, небезпек і криз», трьох частин, післямови – «Інноваційне моделювання і управління безпечним, життєздатним і стійким розвитком в умовах системних криз», а також глосарій.
Причому, частина I – «Ризики і ризикологія» містить 3 розділи:
• розділ 1 – Методологія та інструментарій моделювання ризику в економіці;
• розділ 2 – Теоретико-ігрове моделювання і управління ризиком;
• розділ  3 – Нечітке моделювання і управління ризиком банкрутства підприємства.
Частина II – «Безпека і сек'юретологія» містить 7 розділів:
• розділ 1 – Наукове обґрунтування економічної безпеки підприємства;
• розділ 2 – Методологія управління економічною безпекою підприємства;
• розділ 3 – Діагностичний інструментарій управління економічною безпекою підприємства;
• розділ 4 – Оцінювання ієрархії економічної безпеки;
• розділ 5 – Правові засади забезпечення економічної безпеки та мінімізації ризиків господарювання;
• розділ 6 – Екологічна безпека у сфері аграрного природокористування;
• розділ 7 – Екологічні стандартизація і сертифікація як інструменти  забезпечення безпеки природокористування.
Частина III – «Кризи и антикризове управління» містить 4 розділи:
• розділ 1 – Засади та передумови антикризового управління підприємством;
• розділ 2 – Методологія та моделювання антикризового управління підприємством;
• розділ 3 – Моніторинг, моделювання і прогнозування в антикризовому управлінні (на прикладі банківської системи);
• розділ 4 – Проблема конфліктів і ефективності в екологічній економіці.
Цю монографія підготовлена зусиллями великого колективу учених з п'яти ВНЗ України, а саме: Бурбело О. А. (розділ 5 з частини ІІ), Вітлінський В. В. (розділ 1 з частини І), Єськов С. В. (розділ 5 з частини ІІ), Кретова А. Ю. (розділ 5 з частини ІІ), Ларіков В. Ю. (розділ 3 з частини ІІ, розділи 1 і 2 з частини ІІІ), Ляшенко О. М. (розділи 1- 4 з частини ІІ), Матвійчук А. В. (розділ 3 з частини І), Недодаєва Н. Л. (розділ 5 з частини ІІ), Рамазанов С. К. (розділ 1 з частини І, розділ 1 і 3 з частини ІІ, розділи 1 і 2 з частини ІІІ, передмова, введення, післямова, а також загальне наукове керівництво і редагування ), Сігал А. В. (розділ 2 з частини І), Степаненко О. В. (розділи 1-3 з частини ІІІ), Бабічев Д. О. (розділ 5 з частини ІІ), Заєць О. М. (розділ 5 з частини ІІ), Щиглів Д. С. (розділ 5 з частини ІІ), Андросов С. М. (розділ 5 з частини ІІ), Меженська С. І. (розділ 5 з частини ІІ), Зуєва О. І. (розділ 5 з частини ІІ), Рибак В. В. (розділ 6 з частини ІІ), Шевчук Г. М. (розділ 6 з частини ІІ), Скрипчук П. М. (розділ 7 з частини ІІ), Скрипчук М. П. (розділ 7 з частини ІІ), Сабадаш В. В. (розділ 4 з частини ІІІ), Степанюк Н. А. (розділ 4 з частини ІІІ).

Автори з вдячністю врахують усі зауваження і пропозиції і просять їх надсилати за адресами: sramazanov@i.uarsk@ec.snu.edu.ua.